طراحى سايت
تبليغات رايگان در اينترنت
سئو سايت
طرز تهيه خورشت Ùˆ پلو تك آشپز - دستورات آشپزي - دسر - شيريني

تك آشپز - دستورات آشپزي - دسر - شيريني

تك آشپز - دستورات آشپزي - دسر - شيريني

تك آشپز - دستورات آشپزي - دسر - شيريني

جايگزين هاي سس مايونز براي سالاد

سبزي ها:
۲ هويج بزرگ، يك موسير، يك تكه كوچك زنجبيل، ۲ قاشق غذاخوري سركه و يك قاشق غذاخوري سس سويا را در غذاساز بريزيد و يك دقيقه بزنيد تا خوب مخلوط شوند. بعد يك قاشق غذاخوري كنجد و يك سوم فنجان روغن زيتون را به مخلوط اضافه كنيد. اين سس طعم غذاهاي چيني دارد.

سركه ايتاليايي:
سه چهارم فنجان روغن زيتون، يك چهارم فنجان سركه قرمز، ۲ قاشق غذاخوري جعفري ريز خرد شده و يك قاشق غذاخوري آويشن خرد شده را با هم مخلوط كنيد و روي سالاد بريزيد. اين سس را مي توانيد با ساندويچ هم مصرف كنيد.


برچسب‌ها: جايگزين هاي سس مايونز براي سالاد، نكات خانه داري، جايگزين سس،


ادامه مطلب
تاريخ : ۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۲:۴۸:۲۰ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه ادويه كاري خانگي

طرز تهيه:

همه مواد بايد به صورت پودر شده باشند .آنها را با هم مخلوط كرده و تفت كمي به آنها مي دهيم. سپس در يك ظرف شيشه اي مي ريزيم و در آن را محكم مي بنديم و در يك جاي خشك نگه داري مي كنيم.


برچسب‌ها: طرز تهيه ادويه كاري خانگي، ادويه كاري خانگي، نكات خانه داري،


ادامه مطلب
تاريخ : ۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۲:۴۷:۵۰ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه ته چين ماهي

طرز تهيه:
برنج را حداقل 2 ساعت خيسانده و آبكش كنيد.
ماست، زرده تخم مرغ مايع زعفران دم شده دارچين و ادويه ها نمك و فلفل را با هم مخلوط كنيد ماهي را بعد از تميز كردن داخل اين مواد قرار دهيد به مدت 15 دقيقه.

ته قالب را روغن ريخته ماهي ها را در آن قرار دهيد و برنج را داخل سس ته چين ريخته روي ماهي بريزيد و فشرده كنيد روي آن فويل كشيده به مدت 5/1 ساعت در فر قرار دهيد.


برچسب‌ها: طرز تهيه ته چين ماهي، ته چين ماهي، طرز تهيه انواع پلو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۲:۴۸ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه قيمه نثار ميگو

طرز تهيه:
كره را در ظرف مناسب قرار دهيد پياز و سير را به آن افزوده تفت دهيد تا طلايي شود خلال پسته را كه از قبل خيسانده ايد در صافي ريخته به پياز افزوده ميگو را تميز كرده رگ گيري كرده اضافه كنيد و تفت دهيد.

رب گوجه فرنگي را نيز اضافه كرده تفت دهيد ادويه ها را يك باره اضافه كنيد و تفت دهيد 3 پيمانه آب افزوده فرصت دهيد تا پخته شود و همراه چلو سرو نماييد.


برچسب‌ها: طرز تهيه قيمه نثار ميگو، طرز تهيه انواع خورشت، قيمه نثار ميگو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۱:۴۱ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه فسنجان ماهي

طرز تهيه ماهي:
پياز خلال شده سير رنده شده و زعفران دم شده نمك و فلفل ادويه ها را با هم مخلوط كنيد و فيله ماهي را در آن بخوابانيد به مدت حداقل 2 ساعت

طرز تهيه فسنجان:
پياز رنده شده را تفت دهيد گردو را به آن افزوده تفت دهيد 4 پيمانه آب به آن افزوده روي حرارت قرار دهيد تا بجوش آيد حرارت را كم كنيد تا آرام آرام بپزد و به روغن بيفتد رب گوجه فرنگي رب انار و شكر و نمك و فلفل را نيز افزوده فرصت دهيد تا فسنجان جا بيافتد ماهي خوابانيده را روي حرارت همراه با سس آن قرار دهيد تا سس بخورد ماهي رود و ماهي پخته و مزه دار شود و در آخر به فسنجان اضافه كنيد و سرو نمايد.


برچسب‌ها: طرز تهيه فسنجان ماهي، فسنجان ماهي، طرز انواع خورشت،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۲۳:۴۶ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه هواري پلو

طرز تهيه:
پياز و سير را همراه روغن روي حرارت گذاشته تفت دهيد. گشنيز ساتور شده را به آن افزوده تفت دهيد. نمك و فلفل و ادويه ها را نيز اضافه كنيد و تفت دهيد گرد ليمو 1 قاشق غذا خوري را اضافه كنيد كشمش و ماهي با ميگو را نيز اضافه كنيد تفت دهيد.

برنج را آبكش كنيد و در صافي ريخته با شويد خشك مخلوط كنيد ته قابلمه را روغن ريخته يك لا برنج مقداري از مواد آماده را لابه لاي آن ريخته و يك قاشق گرد ليمو را نيز بريزيد و دم كنيد.


برچسب‌ها: طرز تهيه هواري پلو، هواري پلو، طرز تهيه انواع پلو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۷:۵۶:۱۱ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه ته چين اسفناج با ماهي

 

طرز تهيه:

اسفناج ها را پس از تميز كردن خوب بشوئيد و خرد كنيد در مقداري روغن به همراه يك قاشق آب ليمو تفت دهيد نيمي از پياز داغ را به آن افزوده مخلوط كنيد مقداري نمك و فلفل نيز به آن بيافزايد كنار بگذاريد.

ماهي را در ابعاد 6×6 برش دهيد در نمك ، فلفل مقداري زعفران پودر تخم گشنيز، پودر زيره سبز، پورد سير قرار دهيد و تفت دهيد بقيه پياز داغ را به آن افزوده اضافه كنيد. كنار بگذاريد.

براي تهيه سس ته چين ماست و دارچين را در ظرف مناسب ريخته مخلوط كنيد تا صاف و يكدست شود. زرده هاي تخم مرغ را به آن اضافه كنيد به همراه روغن مايع نمك، فلفل، و يك دوم قاشق چايخوري دارچين و زعفران خوب مخلوط كنيد.

برنج را آب كش كرده 2/1 از برنج را با سس مخلوط كرده قبلا يك ليوان از سس را برداريد و كنار بگذاريد ته ظرف مورد نظر را چرب كرده ته چين ته ظرف ريخته با پشت كفگير فشرده كنيد.

اسفناج را روي برنج ريخته آلوها را از هسته جدا كنيد روي اسفناج بريزيد و همچنين ماهي را بقيه برنج را روي آن ريخته مجددا فشرده كنيديك ليوان سس ته چين را با قاشق دور تا دور برنج ريخته بقيه كره را قطعه قطعه كرده روي ته چين يك تكه فويل را روي در ظرف قرار دهيد و چند شكاف روي آن ايجاد كنيد در فر قرار دهيد حرارت 350 درجه فارن هايت به مدت 5/1 تا 2 ساعت سپس در ظرفي مناسب برگردانيد و روي آن را با ماست چكيده زرشكت خلال بادام و خلال پسته تزئين كنيد.

 


برچسب‌ها: ته چين اسفناج با ماهي، طرز تهيه انواع پلو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۷:۵۵:۴۰ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه ته چين قالبي

                                                             

طرز تهيه:
برنج را پس از تميز كردن با آب ولرم بشوئيد همراه با نمك و آب ولرم بخيسانيد و سپس آبكش كنيد ماهي را به همراه مقداري نمك ، فلفل، پودر تخم گشنيز، پودر زيره سبز، پودر سير آب ليمو و مقداري زعفران دم شده به مدت 1 ساعت بخيسانيد و در تابه تفت دهيد كنار بگذاريد.

زرده تخم مرغ ها را همراه با روغن مايع ماست، زعفران دم شده، يك قاشق دارچين، مقداري نمك و فلفل مخلوط كنيد تا صاف و يكدست شود. 12/ از برنج را داخل اين سس قرار دهيد 1 ليوان از سس را برداشته كنار بگذاريد ماهي را روي ته چين ريخته و فشرده كنيد.
مقداري زرشك و پسته روي آن پاشيده بقيه برنج را روي آن ريخته فشرده كنيد.سس ته چين را قاشق قاشق  دور تا دور برنج بريزيد 50 گرم كره را قطعه قطعه كرده روي ته چين قرار دهيد.
يك تكه فويل را خيس كنيد روي برنج قرار دهيد و روي آن حفره ايجاد كنيد داخل فر با حرارت 350 درجه فارنهايت به مدت 5/1 تا 2 ساعت قرار دهيد.


برچسب‌ها: طرز تهيه ته چين قالبي، ته چين قالبي، طرز تهيه انواع پلو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۷:۵۵:۱۳ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه مرغ بي استخوان (گالانتين مرغ)


طرز تهيه:

پياز را خرد و با 2 قاشق روغن سرخ ميكنيم بعد جگر يا قارچ خرد شده را به آن اضافه ميكنيم و كمي تفت ميدهيم. سپس آن را از روي حرارت برداشته و جعفري خرد شده، خلال بادام، خلال پسته و مغز نان سفيد خيس شده در شير را همراه كره داخل پياز و جگر ميريزيم و كمي نمك و فلفل به آن اضافه ميكنيم و خوب مخلوط ميكنيم سپس مرغ را به روش زير آماده ميكنيم:

نوك بال مرغ را قطع ميكنيم و پارگي زير شكم را ميدوزيم و با نوك كارد از زير گردن تا انتهاي دم چاك عميقي ميدهيم، بعد با احتياط گوشتهاي پشت مرغ را از استخوان جدا ميسازيم و مفصل ران را از استخوان پشت قطع مينماييم و با تيغه كارد گوشتهاي ران را از استخوان جدا مينماييم و مفصل ماهيچه را از استخوان قطع ميكنيم و گوشتهاي ماهيچه را نيز از استخوان جدا مينماييم و استخوان ماهيچه و ران را خارج ميسازيم بعد گوشتهاي سينه را از استخوان جدا مينماييم و مفصل بال را ميبريم و استخوان پشت و سينه را بيرون مي آوريم گردن مرغ را نيز خارج ميكنيم و فقط استخوانهاي بال مي ماند.

برچسب‌ها: گالانتين مرغ، طرز تهيه گالانتين مرغ، طرز تهيه مرغ بي استخوان،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۷:۳۱:۴۸ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه شيرين پلو

طرز تهيه:
ابتدا گوشت مرغ را تكه تكه كرده وبا يك حبه سيروپيازوفلفل ميگذاريم بپزد تا آب آن كاملا به خوردش برود.سپس خلال بادام وپسته وپرتقال را كه قبلا تلخي آن گرفته شده,جداگانه داخل شربت آماده شده به مدت چند ساعت ميگذاريم بماند تا شيرين شود.

سپس برنج را آبكش كرده وداخل قابلمه يك لايه برنج ويك لايه گوشت ميريزيم.روي اين مواد كمي خلال هاي شيرين شده وشربت ميدهيم وسپس قابلمه را به همين صورت پر ميكنيم ودم ميگذاريم.پس از اينكه پلو آماده شد آن را داخل ديس ميكشيم و روي آن را با خلال ها وگوشت تزيين ميكنيم.اين پلو با كوكوي شيرين سرو ميشود.


برچسب‌ها: طرز تهيه شيرين پلو، شيرين پلو، طرز تهيه انواع پلو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۷:۳۱:۱۶ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>