تور آفریقای جنوبی نوروز 96
تور پوکت نوروز 96
خرید و فروش سگ
تور نمایشگاهی
تور هنگ كنگ
تور پوكت
تور تايلند
طرز تهيه خورشت Ùˆ پلو تك آشپز - دستورات آشپزي - دسر - شيريني

تك آشپز - دستورات آشپزي - دسر - شيريني

تك آشپز - دستورات آشپزي - دسر - شيريني

تك آشپز - دستورات آشپزي - دسر - شيريني

طرز تهيه فسنجان ماهي

طرز تهيه ماهي:
پياز خلال شده سير رنده شده و زعفران دم شده نمك و فلفل ادويه ها را با هم مخلوط كنيد و فيله ماهي را در آن بخوابانيد به مدت حداقل 2 ساعت

طرز تهيه فسنجان:
پياز رنده شده را تفت دهيد گردو را به آن افزوده تفت دهيد 4 پيمانه آب به آن افزوده روي حرارت قرار دهيد تا بجوش آيد حرارت را كم كنيد تا آرام آرام بپزد و به روغن بيفتد رب گوجه فرنگي رب انار و شكر و نمك و فلفل را نيز افزوده فرصت دهيد تا فسنجان جا بيافتد ماهي خوابانيده را روي حرارت همراه با سس آن قرار دهيد تا سس بخورد ماهي رود و ماهي پخته و مزه دار شود و در آخر به فسنجان اضافه كنيد و سرو نمايد.


برچسب‌ها: طرز تهيه فسنجان ماهي، فسنجان ماهي، طرز انواع خورشت،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۳:۴۶ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه هواري پلو

طرز تهيه:
پياز و سير را همراه روغن روي حرارت گذاشته تفت دهيد. گشنيز ساتور شده را به آن افزوده تفت دهيد. نمك و فلفل و ادويه ها را نيز اضافه كنيد و تفت دهيد گرد ليمو 1 قاشق غذا خوري را اضافه كنيد كشمش و ماهي با ميگو را نيز اضافه كنيد تفت دهيد.

برنج را آبكش كنيد و در صافي ريخته با شويد خشك مخلوط كنيد ته قابلمه را روغن ريخته يك لا برنج مقداري از مواد آماده را لابه لاي آن ريخته و يك قاشق گرد ليمو را نيز بريزيد و دم كنيد.


برچسب‌ها: طرز تهيه هواري پلو، هواري پلو، طرز تهيه انواع پلو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۵۶:۱۱ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه ته چين اسفناج با ماهي

 

طرز تهيه:

اسفناج ها را پس از تميز كردن خوب بشوئيد و خرد كنيد در مقداري روغن به همراه يك قاشق آب ليمو تفت دهيد نيمي از پياز داغ را به آن افزوده مخلوط كنيد مقداري نمك و فلفل نيز به آن بيافزايد كنار بگذاريد.

ماهي را در ابعاد 6×6 برش دهيد در نمك ، فلفل مقداري زعفران پودر تخم گشنيز، پودر زيره سبز، پورد سير قرار دهيد و تفت دهيد بقيه پياز داغ را به آن افزوده اضافه كنيد. كنار بگذاريد.

براي تهيه سس ته چين ماست و دارچين را در ظرف مناسب ريخته مخلوط كنيد تا صاف و يكدست شود. زرده هاي تخم مرغ را به آن اضافه كنيد به همراه روغن مايع نمك، فلفل، و يك دوم قاشق چايخوري دارچين و زعفران خوب مخلوط كنيد.

برنج را آب كش كرده 2/1 از برنج را با سس مخلوط كرده قبلا يك ليوان از سس را برداريد و كنار بگذاريد ته ظرف مورد نظر را چرب كرده ته چين ته ظرف ريخته با پشت كفگير فشرده كنيد.

اسفناج را روي برنج ريخته آلوها را از هسته جدا كنيد روي اسفناج بريزيد و همچنين ماهي را بقيه برنج را روي آن ريخته مجددا فشرده كنيديك ليوان سس ته چين را با قاشق دور تا دور برنج ريخته بقيه كره را قطعه قطعه كرده روي ته چين يك تكه فويل را روي در ظرف قرار دهيد و چند شكاف روي آن ايجاد كنيد در فر قرار دهيد حرارت 350 درجه فارن هايت به مدت 5/1 تا 2 ساعت سپس در ظرفي مناسب برگردانيد و روي آن را با ماست چكيده زرشكت خلال بادام و خلال پسته تزئين كنيد.

 


برچسب‌ها: ته چين اسفناج با ماهي، طرز تهيه انواع پلو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۵۵:۴۰ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه ته چين قالبي

                                                             

طرز تهيه:
برنج را پس از تميز كردن با آب ولرم بشوئيد همراه با نمك و آب ولرم بخيسانيد و سپس آبكش كنيد ماهي را به همراه مقداري نمك ، فلفل، پودر تخم گشنيز، پودر زيره سبز، پودر سير آب ليمو و مقداري زعفران دم شده به مدت 1 ساعت بخيسانيد و در تابه تفت دهيد كنار بگذاريد.

زرده تخم مرغ ها را همراه با روغن مايع ماست، زعفران دم شده، يك قاشق دارچين، مقداري نمك و فلفل مخلوط كنيد تا صاف و يكدست شود. 12/ از برنج را داخل اين سس قرار دهيد 1 ليوان از سس را برداشته كنار بگذاريد ماهي را روي ته چين ريخته و فشرده كنيد.
مقداري زرشك و پسته روي آن پاشيده بقيه برنج را روي آن ريخته فشرده كنيد.سس ته چين را قاشق قاشق  دور تا دور برنج بريزيد 50 گرم كره را قطعه قطعه كرده روي ته چين قرار دهيد.
يك تكه فويل را خيس كنيد روي برنج قرار دهيد و روي آن حفره ايجاد كنيد داخل فر با حرارت 350 درجه فارنهايت به مدت 5/1 تا 2 ساعت قرار دهيد.


برچسب‌ها: طرز تهيه ته چين قالبي، ته چين قالبي، طرز تهيه انواع پلو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۵۵:۱۳ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه مرغ بي استخوان (گالانتين مرغ)


طرز تهيه:

پياز را خرد و با 2 قاشق روغن سرخ ميكنيم بعد جگر يا قارچ خرد شده را به آن اضافه ميكنيم و كمي تفت ميدهيم. سپس آن را از روي حرارت برداشته و جعفري خرد شده، خلال بادام، خلال پسته و مغز نان سفيد خيس شده در شير را همراه كره داخل پياز و جگر ميريزيم و كمي نمك و فلفل به آن اضافه ميكنيم و خوب مخلوط ميكنيم سپس مرغ را به روش زير آماده ميكنيم:

نوك بال مرغ را قطع ميكنيم و پارگي زير شكم را ميدوزيم و با نوك كارد از زير گردن تا انتهاي دم چاك عميقي ميدهيم، بعد با احتياط گوشتهاي پشت مرغ را از استخوان جدا ميسازيم و مفصل ران را از استخوان پشت قطع مينماييم و با تيغه كارد گوشتهاي ران را از استخوان جدا مينماييم و مفصل ماهيچه را از استخوان قطع ميكنيم و گوشتهاي ماهيچه را نيز از استخوان جدا مينماييم و استخوان ماهيچه و ران را خارج ميسازيم بعد گوشتهاي سينه را از استخوان جدا مينماييم و مفصل بال را ميبريم و استخوان پشت و سينه را بيرون مي آوريم گردن مرغ را نيز خارج ميكنيم و فقط استخوانهاي بال مي ماند.

برچسب‌ها: گالانتين مرغ، طرز تهيه گالانتين مرغ، طرز تهيه مرغ بي استخوان،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۱:۴۸ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه شيرين پلو

طرز تهيه:
ابتدا گوشت مرغ را تكه تكه كرده وبا يك حبه سيروپيازوفلفل ميگذاريم بپزد تا آب آن كاملا به خوردش برود.سپس خلال بادام وپسته وپرتقال را كه قبلا تلخي آن گرفته شده,جداگانه داخل شربت آماده شده به مدت چند ساعت ميگذاريم بماند تا شيرين شود.

سپس برنج را آبكش كرده وداخل قابلمه يك لايه برنج ويك لايه گوشت ميريزيم.روي اين مواد كمي خلال هاي شيرين شده وشربت ميدهيم وسپس قابلمه را به همين صورت پر ميكنيم ودم ميگذاريم.پس از اينكه پلو آماده شد آن را داخل ديس ميكشيم و روي آن را با خلال ها وگوشت تزيين ميكنيم.اين پلو با كوكوي شيرين سرو ميشود.


برچسب‌ها: طرز تهيه شيرين پلو، شيرين پلو، طرز تهيه انواع پلو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۱:۱۶ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه قيمه نثاطرز تهيه:
پياز را داخل ظرف مناسب ريخته تفت ميدهيم سپس گوشت را به آن اضافه كرده حرارت را زياد ميكنيم تا آب گوشت جمع شود

همه ادويه ها به جز پودر گل و هل را به يكباره اضافه ميكنيمرتفت ميدهيم و خلال پسته را افزوده همراه با 3 پيمانه آب فرصت ميدهيم تا بپزد وقتي به روغن افتاد هل، پودر گل و زعفران را اضافه ميكنيم و خاموش ميكنيم مواد را لا به لاي برنج آبكش شده قرار ميدهيم 40 دقيقه ميگذاريم تا دم بكشد.


برچسب‌ها: طرز تهيه قيمه نثا، قيمه نثا، طرز تهيه انواع پلو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۰:۴۶ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه لوبيا پلو

طرز تهيه:

گوشت قيمه اي را با كمي روغن تفت ميدهيم و ميگذاريم نيم پز شود، لوبياهاي خرد شده را كمي تفت داده و به گوشت اضافه ميكنيم، رب گوجه فرنگي را در 1-2 قاشق روغن تفت داده، همراه با پياز داغ، نمك، فلفل، زردچوبه به مواد اضافه ميكنيم و فرصت ميدهيم تا آبش كشيده شود. در آخر بقيه ادويه ها را به گوشت زده و از اين مواد لابه لاي برنج ميكشيم و به مدت 1 ساعت دم ميگذاريم.


برچسب‌ها: طرز تهيه لوبيا پلو، لوبيا پلو، طرز تهيه انواع پلو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۲۶:۱۰ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه آلبالو پلو

 

طرز تهيه:

برنج را پس از خيس كردن آب كش كنيد و برنج را كمي خام تر برمي داريم گوشت چرخ كرده را به همراه پياز رنده شده نمك فلفل زعفران را خوب ورز مي دهيم و بصورت قلقلي در مي آوريم و كمي تفت مي دهيم.

ته قابلمه 2 لا نان لواش انداخته يك لا برنج يك لا كمپوت آلبالو بدون آب يك لا برنج و يك لا گوشت قلقلي خلال بادام و پسته اين كار را تكرار كرده تا تمام شود زعفران را روي برنج داده فرصت دهيد تا دم بكشد بعد روغن مي ريزيم و اگر با مرغ درست كرديم مرغ را همراه با زعفران دم شده روغن و يك عدد پياز يك حبه سير اندكي نمك با حرارت كم بگذاريد تا خوب بپزد بعد لا به لاي برنج موقع سرو كردن قرار مي دهيم.


برچسب‌ها: طرز تهيه آلبالو پلو، آلبالو پلو، طرز تهيه انواع پلو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۲۵:۳۳ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)

طرز تهيه كلم پلو

طرز تهيه:

پياز را تفت داده تا سبك شود گوشت را اضافه كرده (اگر مرغ بود بايد قبلاً پخته و تكه تكه كرد) تفت داده و ادويه ها را اضافه كرده، رب و كلم خرد شده را تفت داده به همراه 2 پيمانه آب فرصت دهيد تا بپزد و آب آن كاملاً جمع شود.

در آب برنج زردچوبه ريخته بعد از جوش آمدن برنج را كه از قبل خيس كرده ايم داخل آن ريخته و نسبت به هميشه برنج را دان تر برمي داريم و مانند لوبياپلو يك لا برنج و يك لا از مواد گوشتي و كلم ريخته و در آخر زعفران دم كرده ريخته زمان پخت 1 ساعت است گرد ليمو و فلفل تست شيرين كلم را از بين مي برد.


برچسب‌ها: طرز تهيه كلم پلو، كلم پلو، طرز تهيه انواع پلو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۸:۱۱ | نویسنده : يكتا بلاگ | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>